У Мінську, Москві й Петербурзі акції солідарності з Україною активісти закінчили в автозаках

2 Березня 2014, 16:53

Акція солідарності з Україною біля будівлі посольства РФ у Мінську закінчилася масовими затриманнями. Про це повідомляє організація "Молодий Фронт".

Незадовго до початку акції біля посольства затримали сімох журналістів незалежних видань і трьох громадських активістів.

Безпосередньо під час акції було затримано більше 20 осіб. На деяких з них , в тому числі на Змітра Дашкевича, у Центральному РУВС Мінська було складено протоколи.

За даними видання, також затриманий аташе російського посольства Олександр Пчелінцев. Його, як і решту, не відпускають, вочевидь через те, що при ньому немає документів.

А в Москві пройшов мітинг проти війни на Манежній площі. В акції взяли участь 700-800 осіб.

У свою чергу «ОВД-Інфо» повідомило про 285 затриманих активістів. Під час акції на Манежній працівники поліції затримували людей досить жорстко, при цьому деякі протестувальники намагалися чинити опір.

Тим часом на Тріумфальній площі Москви невелика група молоді провела демонстрацію на підтримку введення військ на Україну.

Десять юнаків та дівчат з прапорами і плакатами стояли мовчки біля пам'ятника Володимиру Маяковському. У їхніх руках – прапори в імперських чорно-жовтих тонах, стилізовані під георгіївську стрічку, а також плакати, на яких написано: "Росія, захисти своїх", "Геть хунту". Працівники поліції поруч із демонстрантами не було, деякі перехожі фотографували їх на мобільні телефони. Учасники акції простояли біля пам'ятника півтори години.

У неділю Москві проходить ще одна акція –  хода проти "Майдану" та на підтримку співвітчизників в Україні. За даними прес-служби ГУ МВС РФ по Москві, на початок заходу зібралося близько 20 тисяч осіб.

Тим часом 22 людини затримано в Петербурзі, на Ісаакіївській площі, де представники демократичних рухів сьогодні організували мітинг проти введення російських військ на територію України. На акції було близько тисячі осіб.

Працівники поліції затримують в основному тих, хто бере участь у сутичках між прихильниками і противниками військових дій.

фото – Обозреватель, Фонтанка