У Мінську домовилися про новорічне перемир’я на Донбасі

20 Грудня 2017, 17:25

Учасники тристоронньої контактної групи домовилися про перемир'я на Донбасі з півночі 23 грудня 2017 року. Про це в Facebook повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Тристороння контактна група, за участі представників ОРДЛО, підкреслює необхідність забезпечення миру та спокою у зв'язку з прийдешніми різдвяними і новорічними святами та, користуючись раніше досягнутими домовленостями і зобов'язаннями сторін, зокрема, підтверджує їхню відданість дотриманню всеохоплюючого, сталого та безстрокового режиму припинення вогню, починаючи з опівночі 23 грудня 2017 року за київським часом», – йдеться у повідомленні.

«Також підтверджено прагнення виконати зобов'язання зі звільнення утримуваних осіб до різдвяних та новорічних свят у відповідності з домовленостями, яких було досягнуто раніше. Крім того, висловлено спільну відданість повному виконанню Мінських домовленостей», – додала Оліфер.

Читайте також: Хлібне, шкільне, святкове — якого перемир’я не чують на Донбасі

Крім того, повідомляється, що українська сторона висловила обурення одностороннім рішенням РФ щодо виведення своїх представників зі складу СЦКК.

«Вважаємо цей крок порушенням зобов'язань РФ, які та взяла на себе в рамках Нормандського формату та Мінського процесу. Це рішення значно збільшує ризики ескалації конфлікту та становить загрозу безпеці СММ ОБСЄ на території ОРДЛО. Як сторона конфлікту РФ несе повну відповідальність за подальший розвиток ситуації та забезпечення безпеки спостерігачів СММ ОБСЄ на непідконтрольній Україні частині Донбасу. Українська сторона продовжить свою роботу у звичному форматі, працюючи з СММ ОБСЄ. Ми й надалі робитимемо все задля безпеки персоналу місії», – наголосила Оліфер.

Вона також констатувала, що наслідком таких дій РФ стало загострення безпекової ситуації.

«Режим сталої тиші відсутній, з боку НЗФ ОРДЛО є тривожна тенденція до відновлення обстрілів населених пунктів. Лише 19 грудня 2017 року по н.п. Зайцево було випущено 20 реактивних снарядів РСЗВ БМ-21 “Град”, а 18 грудня 2017 року по Новолуганському – 40 реактивних снарядів РСЗВ БМ-21 “Град”. Внаслідок обстрілу Новолуганського поранено 8 людей, пошкоджено 38 приватних будинків, 9 багатоповерхівок, дитсадок, школу, амбулаторію; половину населеного пункту знеструмлено через пошкодження ЛЕП, частково пошкоджено газогін», – йдеться у заяві.

Також зазначається, що гуманітарна підгрупа зібралася у скайп-режимі 18 грудня, робота зі звільнення заручників триває в режимі 24/7.