Міністерство освіти і науки України має намір розширити викладання українською мовою в державних школах, де викладання ведеться мовами національних меншин. Про це 17 жовтня заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на зустрічі з журналістами.
"У школах для національних меншин повинні збільшити обсяг викладання українською мовою", – зазначила вона.
Вона зауважила, що можна збільшити частку викладання предметів українською мовою в школах, де викладання ведеться мовами нацменшин, внісши зміни в навчальні плани.
При цьому такі зміни можна проводити поступово, передбачивши перехідний період.
"Якимя бачу простір для того, щоб ми цю тенденцію могли далі збільшувати, розширюючи сферу застосування української мови в сфері освіти, я вважаю, що ми це можемо зробити через модернізацію навчальних планів шкіл з мовами меншин, де ми якраз будемо збільшувати частку викладання українською мовою. Це буде не тільки українська мова та література, а, наприклад, історія України ", – сказала міністр освіти.
За її словами, історія України в школах, де викладання ведеться мовами національних меншин, вивчається не українською мовою.
"Таким чином, ми не будемо порушувати законодавство, що не будемо порушувати Конституцію, але дамо можливість цим дітям з національних меншин, особливо якщо вони з іншої мовної групи, їм важко дається українська мова, вивчити українську мову", – уточнила вона.
За словами міністра, так вдасться забезпечити можливість вивчення української мови представниками нацменшин, що дозволить їм отримувати подальшу освіту в Україні.
Вона зазначила, що законопроект про освіту не передбачає обмеження використання української мови в школах, а просто повторює статтю Конституції, яка гарантує право нацменшин на здобуття освіти рідною мовою.
Гриневич вважає, що в законопроект можна внести зміни, уточнивши право на навчання на мовах нацменшин, зокрема, вказавши, що таке навчання ведеться в школах.
Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури України доручило вилучити російську мову з інформаційних повідомлень у всіх аеропортах країни.