У Міносвіти виступили за виділення додаткових коштів на підвищення зарплат викладачам вишів

21 Вересня 2017, 08:18

У проекті бюджету на 2018 рік треба передбачити також 400 млн грн для підвищення оплати праці викладачів вищих навчальних закладів. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба Міносвіти.

"Проект бюджету на 2018 рік – це значний крок вперед у всіх сферах, від школи до науки, однак в ньому ще потрібно врахувати підвищення заробітної плати викладачів ВНЗ на 1 тарифний розряд", – зказала Гриневич.

Міністр освіти зазначила, що у проекті бюджету на 2018 рік  закладено усі необхідні видатки на реалізацію реформи Нова українська школа, на 25% підвищиться заробітна плата вчителів.

Надбавка може сягати 30 % для педагогів, які отримують більше навантаження.

"Йдеться про вчителів початкової школи, які візьмуть перший клас Нової української школи. Також це стосується вчителів української мови, які навчають дітей з нацменшин – вони отримають більше навантаження для підготовки дітей до навчання більшої кількості предметів українською", – додала Гриневич.

Вона наголосила, що просуваючи по тарифній сітці вчителів, ми не можемо залишити в тому ж статусі, що й цього року, викладачів ВНЗ.

«З 2017 року ми підняли зарплату вчителів на 2 тарифні розряди – так ми закрили дірку, що існувала між тарифними розрядами, за якими оплачувалися вчителі та викладачі ВНЗ. Буде правильно, якщо наступного року ми разом із зарплатою вчителям піднімемо й оплату викладачам. Для цього нам потрібні додаткові 400 млн гривень", – підсумувала міністр освіти.

Нагадаємо, 19 вересня голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав прийнятий раніше парламентом закон "Про освіту".