"Військові забезпечені засобами індивідуального захисту: бронежилетами – першого, другого та четвертого рівня захисту. Укомплектовані трохи більше, ніж 67%", – зазначив заступник міністра.
"Потреба складає 24 850 комплектів, в наявності 17 648, замовлено 28357. Орієнтовно цю потребу зможемо задовольнити до кінця цього місяця", – додав Мехед.
Водночас, він заявив, що всі бронежилети, які були передані волонтерами в зону АТО, будуть замінені.
"Відповідають вимогам та тактико-технічних характеристикам лише ті, що сертифіковані Міноборони. Це "Корсар 4" і "Корсар М-314". Загальна цих кількість – 7961", – підкреслив Мехед.
"З нашої точки зору ті, що закуплені громадянами в якості благодійної допомоги, потребують заміни на перевірені бронежилети. Бронежилет призначений для захисту людини, і умови та вимоги кожного виду зброї по захисту і тактико-технічним характеристикам повинні відповідати конкретним вимогам. Відповідно, ми не можемо гарантувати, що цей бронежилет може захистити від пострілу з протитанкової зброї. тому на сьогодні бронежилет типу "Корсар" є єдиним, який має бути у наших військовослужбовців", – зазначив він.
"Для певних спеціалізацій, наприклад розвідників, повинен бути можливо трохи легший бронежилет, щоб вони могли виконувати завдання, які стоять перед ними", – заявив заступник міністра.
Він також додав, що станом на 6 липня гуманітарна допомога становить: від Франції – 1 тисячу бронежилетів, від США – 700 бронежилетів 3-го класу.
Водночас Мехед не повідомив, куди в Міноборони збираються подіти жилети, які волонтери возять військовим протягом останніх трьох місяців, коли міністерство не мало можливості захистити бійців.
Водночас, представники виробника бронежилетів "Корсар" пояснили, що жоден бронежилет будь-якого рівня захисту не в змозі захистити від прострілу з протитанкової зброї.
Як повідомлялося, раніше в зону АТО потрапили підробні бронежилети.