У Міноборони розповіли, скільки насправді учасників АТО мають ознаки посттравматичного синдрому

Акценти
27 Вересня 2017, 14:39

Ознаки посттравматичного синдрому констатуються лише у кожного четвертого учасника антитерористичної операції на сході країни. Про це заявив начальник Науково-дослідного центру з гуманітарних проблем Збройних сил України Назім Агаєв під час брифінгу у середу, 27 вересня.

"26% учасників бойових дій мали окремі ознаки посттравматичного синдрому. З цих 26% 80% особового складу можуть повернутися до нормального функціонування психіки за 2 місяці", – сказав Агаєв.

Агаєв також прокоментував озвучену раніше відстороненим начальником клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь" Олегом Друзєм цифру у 93% бійців, які потребують лікування.

"Драматизація і маніпуляція цифрами не йде на користь Збройним силам України, а використовується нашими сусідами зверху і справа, якщо дивитися на карту. На цій темі йде спекуляція, перекручування, і ми вже озвучили реальні цифри, які нижче названих раніше", сказав він.

У свою чергу, заступник начальника Управління психологічного забезпечення ЗСУ Юрій Спицький зазначив,що у Міноборони приділяють велику увагу роботі з психологічним станом військовослужбовців, так як "це особовий склад і людський ресурс, який задіяний у виконанні завдань".

За його словами, з початку року у зоні АТО психологічна допомога була надана 4380 військовослужбовцям.

"Психологи з початку 2017 року провели роботу з 13 тис військовослужбовцями. По закладам психологічної реабілітації пройшли 2063 військовослужбовців, таку реабілітацію за кордоном з початку року пройшли 75 бійців. Санаторно-курортне лікування пройшли 1742 учасника АТО і 111 членів їх сімей", – додав Спицький.

Нагадаємо, начальник клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь" Олег Друзь, виступаючи 18 вересня у парламентському Комітеті з питань охорони здоров'я полковник, заявив, що 93% учасників антитерористичної операції на Донбасі є потенційною загрозою для суспільства. 20 вересня міністр оборони України Степан Полторак прийняв рішення відсторонити від посади.

90