У Міноборони прокоментували інформацію про зображення російського танка на медалі для ЗСУ

3 Грудня 2015, 08:10

Міністерство оборони «категорично спростувало» інформацію про наявність на Пам’ятному Нагрудному Знаку «Захисник Вітчизни» символіки Російської Федерації. Про це повідомили у відповідній заяві прес-служби міністерства.

«Зазначений Пам’ятний Нагрудний Знак виготовлено з нагоди святкування Дня Збройних Сил України. На Знаку – державна символіка країни: Державний Прапор України, Знак Міністерства оборони України, також зображено вишитий рушник, як символ міцної української родини», – йдеться у тексті.

Стосовно зброї, розміщеної на медалі, то у міністерстві зазначили наступне: «на Пам’ятному Нагрудному Знаку зображено танк Т-72 із характерними ознаками: катками, гусеницею, корпусом, а також 125-мм танковою гарматою. Як відомо, танк Т-72 перебуває на оснащенні Збройних Сил України. Поруч із танком зображено військовослужбовця Збройних Сил України військ спеціального призначення, який екіпірований та одягнутий у форму зразка Збройних Сил України, у руках військовослужбовця зброя, що перебуває на озброєнні у підрозділах спеціального призначення та розвідки українського вітчизняного відомства».

Також у міністерстві вважають «наклепницькими» публікації у ЗМІ щодо зображення на нагороді символіки РФ.

2 грудня низка ЗМІ з посиланням на члена комісії державних нагород та геральдики Миколу Чмира, повідомили, що на вказаному нагрудному знаці зображено російський танк Т-90, який не перебуває на озброєнні в Україні, та російський солдат з гвинтівкою «Винторез».