У Міноборони попереджають про масові фейки та вкиди через воєнний стан в Україні

28 Листопада 2018, 16:38

Через введення в Україні воєнного стану Росія збільшила кількість фейків та вкидів у інформаційний простір. Про це повідомляє прес-служба Міноборони у середу, 28 листопада.

 

"Шановні Українці. Міністерство оборони України звертає Вашу увагу, що Російська Федерація у традиційній для себе манері продовжує підвищувати градус ненависті до всього Українського, у зв’язку з чим помітно збільшилася кількість російських фейків та вкидів в інформаційному просторі на військову тематику, зокрема, у соціальних мережах та стрічках новин деяких засобів масової інформації", – йдеться у повідомленні.

 

Мета цих фейкових повідомлень  — посіяти панічні настрої серед українців у зв’язку із оголошенням воєнного стану у визначених областях.

 

У міністерстві повідомили, що у деяких ЗМІ та стрічках соцмереж з’являються неіснуючі та відверто абсурдні за своїм змістом нібито «накази, директиви та розпорядження» від керівництва Міністерства оборони України. Однією з цих нісенітниць є нібито «наказ Міністра оборони України» щодо компенсації нестачі автомобільного транспорту у Збройних Силах за рахунок авто на іноземній реєстрації, власники яких не розмитнили свій автотранспорт.

 

"Міністерство оборони України офіційно повідомляє, що усі ці нібито «офіційні документи» та «накази», які начебто мають підписи військового керівництва Міноборони та Збройних Сил України не існують та є черговими фейками", – наголосили у прес-службі.

 

Також Міністерство оборони України повідомляє, що є чимало прикладів розсилки спам-повідомлень російсько-окупаційними військами та незаконними збройними формуваннями, що підтримуються Росією на території Донецької та Луганської областей. 

 

Нагадаємо, у вівторок, 27 листопада, жителям Путивлівського району Сумської області почали надходити повідомлення з пропозицією прибути до найближчої військової частини.