У Мін’юсті розповіли, у чому полягає сенс заочного засудження українських політиків-втікачів

6 Вересня 2017, 11:55

Заочне засудження українських політиків-втікачів полягає у тому, щоб не допустити зупинки або припинення розвитку кримінальних справ через неявку підозрюваного або обвинуваченого. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Зміст заочного засудження  українських політиків-втікачів – це світова практика, покликана не допустити зупинки або припинення розвитку кримінальних справ через неявку підозрюваного або обвинуваченого. Того, хто переховується від слідства і в органів слідства і суду немає об'єктивної можливості залучити людину до судового процесу", – повідомив міністр.

(Павло Петренко)

Петренко зазначив, що в Італії ця практика застосовувалась в судах проти мафіозі, які переховувалися в інших країнах від правосуддя, Україна вперше зіткнулася з необхідністю застосування подібної практики у 2014 році.

За його словами, плюси системи заочного кримінального провадження у тому, що без неї жодна справа, у тому числі і за злочинами часів Майдану, просто не зрушила б з місця.

"Ми можемо повністю провести досудове розслідування, підозрювані інформуються про це через ЗМІ і, при бажанні, можуть взяти участь у процесі, можуть захищатися, але не можуть завадити. Держава виграє те, що у разі подальшого ігнорування справи обвинуваченими, все одно може винести заочний вирок і провести конфіскацію незаконно одержаного майна", – сказав Петренко.

Він додав, що заочно засуджена особа, у разі його затримання на території інших країн і в разі згоди цієї країни на його видачу Україні, проведе за ґратами весь термін, який визначений вироком.

Нагадаємо, ГПУ вперше в історії відомства застосувала процедуру спеціального досудового розслідування (in absentia) у провадженні щодо незаконного заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах екс-міністром охорони здоров’я Раїсою Богатирьовою. Процедуру заочного засудження передбачили у законах від жовтня 2014 року.