Після анексії Криму виникла проблема статусу осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території АР Крим чи Севастополя. Про це повідомив заступник міністра юстиції України Сергій Петухов на прес-конференції в Києві в середу, 18 травня, передає кореспондент Тиждень.ua.
Він розповів, що коли українська влада звернулася до Росії з проханням перевести цих людей для відбування покарання в Україні, російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо лише згідно з Конвенцією про передачу засуджених осіб.
«Ми не можемо використовувати Конвенцію про передачу засуджених осіб щодо людей, які перебувають у Криму, тому що Україна вважає Крим українською територією, а Конвенція передбачає переміщення засуджених осіб із території однієї держави на територію іншої», – повідомив заступник міністра.
За його словами, саме засудження українських громадян у Криму російськими судами, а також їх переведення на територію РФ було порушенням міжнародного гуманітарного оправа, тому що конвенція, яка визначає правовий режим окупації, передбачає, що судова система має бути залишена в тому вигляді, в якому перебувала до окупації, також існує заборона на вивезення людей із окупованих територій на територію держави-агресора.
«На жаль, значна кількість людей, які перебували в Криму, були вивезені в РФ. Навіть якщо вони вже отримали вироки українських судів, ці вироки були приведені у відповідність до російського законодавства незаконними судами на території Криму. Відповідно, Україна не визнає рішення цих судів. Вона не визнає легітимність створення судових органів на території Криму, а також їхні рішення», – сказав Сергій Петухов.
Він наголосив, що Міністерство закордонних справ намагається вести переговори з Росією про врегулювання цієї проблеми.
Нагадаємо, за інформацією закордонних дипломатичних установ України в РФ, із моменту окупації території Криму відомо про 179 громадян України, яких було переведено з пенітенціарних закладів на окупованій території Криму до колоній на території РФ, чим порушено їхнє право відбувати покарання в країні свого громадянства. Водночас, як наголосили в МЗС, кількість таких українців може бути значно більшою.