У Мінінфраструктури назвали головну загрозу для України через блокаду транзиту російських фур

27 Лютого 2016, 13:39

У разі продовження блокування проїзду російських вантажівок через територію України, на країну накладе санкції Світова організація торгівлі. Про це заявив директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку і автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури України Роман Хміль.

"Якщо у нас буде заблоковано цей невеликий потік, на нас накладе санкції СОТ, та через нашу територію не поїде ніхто. Чи патріоти на чолі з Олегом Тягнибоком не переймаються, яку ціну заплатить Україна за їхню забаву?", – написав Хміль на своїй сторінці у Facebook.

За його підрахунками, автомобільний транзит через Російську Федерацію становить 4 млрд грн транспортних доходів, двосторонні автоперевезення в РФ становлять 2 млрд грн, транзит по залізницях дає 9 млрд грн, плюс вартість українських товарів, які перевозиться в країни Азії.

"Груба оцінка втрат – 15 млрд грн транспортних доходів плюс мінімум 100 млрд грн від продажу наших товарів на експорт. Боюся, що насправді значно більше", – написав Хміль.

Нагадаємо, політична партія ВО «Свобода» вирішила з 26 лютого почати блокування вантажівок з російською реєстрацією, які транзитом проходять через територію України. У Чернівецькій області станом на 8:00 суботи, 27 лютого, активісти ВО "Свобода" заблокували проїзд 14 вантажівок.