Заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін опублікував на своїй сторінці у Facebook у вівторок, 7 березня, Топ-5 неправдивих тез, які озвучила російська сторона в Міжнародному суді ООН у Гаазі.
- Читайте також: Світ про Україну: блокадники-націоналісти, шанс реформам Бальцеровича та український позов у Гаазькому суді
Теза 1. Події на сході України є не військовою агресією, а внутрішньо-українським конфліктом.
"Насправді, створення, фінансова підтримка та воєнний вишкіл відповідних парамілітарних організацій на Донбасі проводився російськими силами ще у 2009-му році в контексті підготовки до активних дій проти України", – стверджує Золотухін.
Крім того, за словами посадовця, державні органи та громадські організації України надали та продовжуть надавати гігабайти підтверджень про присутність російських військ на суверенній території України
Теза 2. Літак MH17 могли збити українські військові, оскільки відповідні частини ЗСУ та техніка також могли розміщуватися в наближенні до місця катастрофи. Міжнародна розслідувальна комісія та JIT не враховують російських доказів.
Золотухін наголошує, що розслідувачами вже давно відтворені усі факти і аспекти того, як БУК-М1, який вбив 298 людей був привезений на територію України з Росії, перебував під контролем російських найманців та керованих і спонсорованих ними терористів, та випустив ракету з конкретно встановленого місця
Теза 3. Російської зброї та російських військових немає на Донбасі.
"InformNapalm, Atlantic Council, Simon Ostrovsky, Bellingcat, Stop Terror, Security Service of Ukraine – усі ці організації, журналісти, експерти та волонтери створили гігабайти доказів того, що представники регулярних російських військових частин розміщуються на Донбасі, використовували зброю, брали участь у бойових зіткненнях, постачали зброю і важку техніку російського виробництва терористам", – написав заступник міністра.
Теза 4. Україна не дотримується Мінських домовленостей.
Золотухін у спростуванні цієї тези посилається на дослідження кіберволонтерів та зазначає, що ескалація в Авдіївці була спровокована проросійськими терористами через 5 годин після телефонної розмови Путіна з Дональдом Трампом. Волонтери зафіксували бронетехніку та важку артилерію, яка розміщувалася у безпосередній близькості до лінії зіткнення, що порушує норми домовленостей в рамках Мінських угод.
Теза 5. Блокада свідчить, що може Україна сама є спонсором тероризму?
Як написав український посадовець, така теза є цілковитою брехнею, адже на українських підприємствах, які ще не встигли вкрасти росіяни, працюють громадяни України, які отримують зарплатню та сплачують податки до українського бюджету.
"Ці громадяни України утримуються терористами в заручниках і потребують допомоги міжнародної спільноти та захисту в міжнародному суді!", підсумував Золотухін.
Нагадаємо, 16 січня Україна подала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти Росії у зв'язку з порушенням РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Згодом міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна збирається доповнювати свій позов у Міжнародний суд ООН новими фактами про порушення Росією прав людини.
Слухання триватимуть чотири дні і проходитимуть у два етапи – 6 та 8 березня на слуханнях виступатиме українська сторона, а 7 та 9 березня – російська. Українська сторона просить застосувати запобіжні заходи для захисту цивільного населення від агресії Росії в рамках розгляду позову в Міжнародному суді ООН.
Як повідомлялося, 7 березня під судом ООН родичі загиблих у катастрофі MH17 вимагають визнати провину Росії.