У Мінфіні змінили терміни ухвалення податкової реформи

13 Жовтня 2015, 13:15

Мінфін спрогнозував визначення остаточної моделі податкової реформи в листопаді 2015 року. Про це повідомила заступник міністра фінансів Олена Макеєва на сторінці у мережі Facebook.

«У листопаді цього року планується завершити обговорення двох моделей податкової реформи, запропонованої Мінфіном і профільним комітетом ВРУ (Верховної Ради – Ред.), і визначитися, які саме податкові зміни будуть впроваджуватися в Україні», – написала Макеєва.

Вона зазначила, що в суспільстві є великий запит на проведення податкової реформи і на зниження податків та нагадала, що Мінфін ще в березні запропонував комунікаційну стратегію, в рамках якої обговорював з бізнесом і громадськістю, якою має бути податкова модель.

Читайте також: Нові податки як засіб проти рецесії.

Національна рада реформ при президенті ще навесні 2015 створила цільову групу «Податкова реформа» на чолі з міністром фінансів Наталією Яресько, до якої увійшли низка депутатів, представників громадськості та бізнес-асоціацій, а також експерти Міжнародного валютного фонду та радники міністра фінансів Іван Міклош (екс-міністр фінансів Словаччини) і Роберт Конрад. Протягом травня і влітку працювали відкриті комунікаційні платформи та галузеві платформи, на яких Мінфін і цільова група обговорювали з експертами та представниками бізнесу концепцію податкової реформи. Передбачалося, що реформу проголосують на початку осені, що дозволить запустити її на початку 2016 і побудувати на ній новий бюджет.

Однак підготувати єдиний узгоджений документ не вдалося, в результаті на Нацраді реформ при президенті на початку вересня представили кілька варіантів концепції та прийнято рішення створити робочу групу з доопрацювання концепції податкової реформи, до якої мають увійти представники Мінфіну, профільного парламентського комітету, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, фракцій коаліції Верховної Ради і позафракційні депутати, експерти та представники громадянського суспільства.

«Погодити ключові параметри і розробити єдину концепцію податкової реформи», – йшлося у протоколі засідання Нацради з датою виконання до 30 вересня.

Інформація про роботу такої групи та її результати відсутня. За інформацією з джерел, уряд має намір наполягати на ухваленні за основу менш радикальної концепції Мінфіну та одночасно веде складні переговори з МВФ, який побоюється розбалансування бюджету в разі прийняття реформи у такому вигляді.

Мінфін з 12 жовтня запустив концепцію податкової реформи на нове коло обговорення, зазначивши, що цей Всеукраїнський проект «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи» проводиться за ініціативою прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.