У Мінфіні вважають, що відставка Смолія не вплине на курс гривні

2 Липня 2020, 16:16

У Міністерстві фінансів вважають, що відставка голови Національного банку Якова Смолія не вплине на курс гривні. Про це на брифінгу в четвер, 2 липня, сказав міністр фінансів Сергій Марченко, передає «Укрінформ».

 

«Я вважаю, що немає жодних підстав хвилюватися за курс валют у зв'язку з відставкою високопосадовця. Можливо, сьогодні ми можемо спостерігати турбулентність, але будуть прийняті необхідні рішення, і найближчим часом все заспокоїться. Тому немає жодних підстав вважати, що це змінить ситуацію на валютному ринку»,- сказав Марченко, додавши, що відставка Смолія не має впливати на макроекономічну стабільність держави.

 

Він повідомив, що станом на 1 липня на єдиному казначейському рахунку 75 млрд грн і понад 2 млрд доларів у валюті. Це, за словами міністра, дає можливість уряду контролювати ситуацію з державними фінансами та забезпечувати всі державні зобов'язання перед міжнародними партнерами та громадянами.

 

Нагадаємо, 1 липня Яків Смолій написав та подав президенту Володимиру Зеленському заяву про звільнення (за власним бажанням). Зеленський передав проект постанови щодо звільнення Смолія на розгляд парламенту.