У Мінфіні підтвердили затримки бюджетних виплат

27 Листопада 2020, 15:24

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що недофінансування бюджету є значним, а Державне казначейство призупинило фінансування деяких бюджетних видатків і програм. Про це міністр сказав у інтерв’ю "BBC Україна".

 

"Станом на сьогодні мова може йти про незначні затримки на незначні суми. Ні про які суми у десятки мільярдів гривень, як ідуть інсинуації в пресі, мова не йде. Є окремі затримки, але вони також вирішуються. Ситуація непроста, абсолютно непроста. Я нікого не обманюю, просто кажу, що так склалося, що значна сума коштів до цього часу нам не надійшла. Мова про більш як 3 мільярди доларів США, які були закладені у нас в бюджеті", – зазначив Марченко.

 

Однак Мінфін має розуміння того, яким чином формувати ліквідність для проведення видатків у грудні.

 

"У нас є план на випадок подій А, Б і В – як ми діємо, як завершити цей рік так, щоб ми по максимуму профінансували всі видатки, передбачені в бюджеті", – зазначив Марченко.

 

Як повідомлялося, міністр  фінансів України Сергій Марченко вважає, що Україна ще може отримати транш кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) до кінця 2020 року, однак він не хоче давати оптимістичні обіцянки, тому, скоріше за все, кошти надійдуть у наступному році.