У Мінфіні назвали суму першої виплати купонного доходу за реструктуризованими євробондами

3 Березня 2016, 20:21

Міністерство фінансів відновило виплати купонного доходу за облігаціями зовнішньої державної позики. Про це повідомляє сайт відомства.

«1 березня 2016 року Міністерство фінансів здійснило першу виплату купонного доходу за новими ОЗДП, що були випущені державою в листопаді 2015 року в рамках проведеної боргової операції з державним та гарантованим державою боргом, а також внаслідок трьох додаткових випусків в рамках реструктуризації зовнішніх запозичень міста Києва, Укравтодору та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Стало відомо, коли набуде чинності мораторій на на виплату "боргу Януковича"

Також повідомляється, що загальна сума купонного платежу 1 березня становила 473,313 млн. дол. США. Таким чином, власники реструктуризованих 13 серій державних та гарантованих державою ОЗДП, єврооблігацій м. Києва, кредиториреструктуризованих кредитів Укравтодору та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля», які взяли участь у борговій операції вже отримали купонний дохід за новими ОЗДП.

«Зазначену реструктуризацію було проведено з метою зменшення боргового навантаження на економіку України. За результатами реструктуризації, загальну суму виплат за реструктуризованими зовнішніми запозиченнями було зменшено на 3 млрд. дол. США. Сплату боргу ще на 12 млрд. дол. США було відкладено на період після 2018 року. Таким чином, лише у 2016 році реструктуризація боргу дозволила заощадити для бюджету майже 64 млрд. грн. (разом по обслуговуванню та погашенню боргу)», – додали в міністерстві.