У Міненерго заявляють, що у СП з розробки шельфу Чорного моря Нафтогазу належатиме понад 50 %

25 Січня 2012, 08:14

Як повідомили в російській монополії, у лютому делегація Газпрому прибуде до Києва для вивчення геолого-технічної і фінансово-правової документації. Наступним кроком має стати створення СП для реалізації проекту, йдеться у статті "Вдвоем на море" в газеті "Коммерсант-Украина".

Джерело в російській компанії стверджує, що угоду про розробку родовища в Газпромі "налаштовані підписати" в найближчі місяці. Газпром навіть ухвалив програму освоєння ресурсів вуглеводнів на шельфі Чорного моря до 2030 року. "Відповідно до неї, структура Паласа розглядається як найбільш перспективний об'єкт на шельфі", – повідомили в Газпромі.

В українському Міненерго пропозицію Газпрому вважають привабливою, розповіло джерело у відомстві. "У Газпрому є досвід розробки шельфу на Сахаліні і в Баренцевому морі. І головне – компанія має необхідні засоби", – повідомив співрозмовник видання.

За його словами, інвестиції в розробку родовища та облаштування інфраструктури повинні скласти $1,5-2 млрд. У СП, як стверджує джерело, більше 50 % акцій буде належати Нафтогазу, що зобов'язує згідно з існуючим законодавством продавати весь видобутий газ на внутрішньому ринку. "Таким чином, СП буде працювати на енергетичну безпеку держави", – відзначає джерело.

Після проведення на ділянці сейсморозвідувальних робіт у Нафтогазі визначили, що загальні видобувні ресурси на цьому об'єкті можуть скласти 12,2 млн т нафти і 120,7 млрд кубометрів газу.

Cтруктура Паласа розташована в північно-східній частині Чорного моря на кордоні України та Росії. Спільно розробляти її міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко запропонував Газпрому ще в серпні 2010 року. Угоду про співпрацю між НАК і російською монополією було підписано в грудні того ж року. Тоді ж сторони повинні були створити СП, але досі цього не зробили.