У Міненерго переконані, що німецький газ принесе Україні $30 млн економії

Акценти
12 Листопада 2012, 08:47

Про це газеті "Коммерсант-Украина" заявило джерело в Міненерго.

"Таким чином, імпорт кожного мільярда кубометрів газу приносить економію в $30 млн", – відзначає джерело.

Нагадаємо, у п'ятницю німецька RWE Supply&Trading розповсюдила заяву, згідно з якою компанія до травня 2013 імпортує в Україну 5 млрд кубометрів газу. Постачання почалися 1 листопада, і до цих пір передбачалося, що протягом року в країну надійде не більше 4,3 млрд кубометрів газу.

Зараз угода з RWE про постачання газу через територію Польщі підписано до початку травня, але в подальшому контракт буде продовжений до кінця наступного року, відзначили в німецькій компанії.

У Міненерго кажуть, що до кінця 2013 року розраховують поставити до 8 млрд кубометрів газу. При цьому поставки з Росії повинні скоротитися з 27,5 млрд кубометрів цього року до 19,5 млрд кубометрів у наступному.

Як пояснило джерело "Коммерсант-Украина" в Міненерго, збільшення імпорту відбудеться за рахунок розширення технічних можливостей насосних станцій на кордоні між Польщею та Україною.

"Ми знайшли технічні можливості для цього. За умови інвестицій у розмірі $10-12 млн ми розширимо імпортні можливості з 4 до 12 млрд кубометрів на рік на прийом газу з Польщі", – заявив співрозмовник газети у міністерстві.

Позначки:
98