У Мінекономрозвитку запевнили, що Білорусь збереже ЗВТ із Україною

28 Грудня 2015, 18:18

Переговори з Білоруссю з питання збереження зони вільної торгівлі після 1 січня 2016 року пройшли успішно. Про це повідомила заступниця міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

"На зустрічах обговорили всі наболілі торговельні питання. Основне – Республіка Білорусь не виходитиме з ЗВТ з Україною", – написала Микольська у Twitter.

Читайте також: Україна розпочала роботи з демаркації кордону з Білоруссю

Раніше прес-служба МЗС Білорусі за підсумками другого засідання профільної білорусько-української робочої групи високого рівня повідомила, що на переговорах погоджено алгоритм спільних дій Мінська і Києва по зняттю обмежувальних заходів у взаємній торгівлі, включаючи рішення української сторони про введення з 20 січня 2016 року спеціального мита в розмірі 39,2% на ряд експортованих в Україну білоруських товарів.

Микольська також поінформувала білоруську сторону про те, що 26 грудня 2015 року президентом України підписано закон "Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності", яким із 1 січня 2016 року скасовується додатковий імпортний збір, що застосовувався в тому числі стосовно білоруської продукції.

"Скасування додаткового імпортного збору дозволить зняти діючі тарифні бар'єри щодо доступу білоруської продукції на український ринок і створить передумови для збільшення обсягів експорту вітчизняних товарів в Україну", – підкреслили в МЗС Білорусі.