"Як показали результати спостережень, вміст заліза загального перевищує нормативи у два рази, що підтверджує той факт, що причиною походження жовтого кольору води є природний фактор", – зазначили у відомстві.
Відтак, згідно з попередніми оцінками, було виявлено значну кількість органічних речовин, і високий вміст заліза.
Зазначається, що найбільш помітні зміни у гідрохімічному стані води водосховищ каскаду та основних водотоків басейну відбуваються у Київському водосховищі та верхів’ї річки Дніпро. "Води річок Прип’яті, Ужа та Десни, які, протікаючи заболоченими територіями, насичуються залізом та марганцем здійснюють основний вплив на динаміку змін вмісту заліза у воді зазначених річок, а також Київського, Канівського водосховищ", – пояснюють у відомстві.
Значиться, що в зимовий період 2012-2013 року, в наслідок тривалих морозів на річках та водоймах басейну Дніпра сформувався льодостав. Протягом останнього місяця за рахунок відлиги збільшився приток до Київського водосховища з верхнього Дніпра та Прип’яті.
Після відлиги спостерігалось зниження температури повітря, що призвело до падіння рівнів води і зниження окислювальних процесів. Тому, "саме перепад температури може бути причиною появи жовто-коричневого кольору води у Київському та Канівському водосховищах".
Офіційні висновки будуть представлені 25 березня, після досконального вивчення усіх зразків.
Як повідомлялось, за інформацією "Київводоканалу", якість питної води, яка поступає киянам, відповідає нормативам. «Жодної загрози якості питної води, що подається у централізовану мережу водопостачання, наразі немає», – запевнили у відомстві.