У Мін’юсті шукають підстави для анулювання рішення суду про сплату Україною $9 млн

30 Березня 2011, 19:16

Згідно зі статтею 52 Конвенції про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами рішення Арбітражного Трибуналу може бути відмінене будь-якою зі сторін провадження протягом 120 днів з дати винесення рішення за письмовою заявою на ім’я Генерального Секретаря Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів.

Як повідомлялось, 28 березня Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів надіслав сторонам остаточне рішення Арбітражного Трибуналу ARB/06/18 у справі за позовом Джозефа Чарльза Леміра до держави Україна.

Власник радіо «Гала-Радіо « Джозеф Лемір після тривалих кілька років позовів домігся рішення про компенсацію йому збитку від дій української влади на суму понад 9 млн доларів. Арбітражний трибунал визнав Україну винною в порушенні договору з США про взаємний захист інвестицій.

Крім того, у рішенні зазначено, що 19 жовтня 2005 року тодішній президент Віктор Ющенко надіслав до Нацради з питань телебачення і радіомовлення, який є незалежним органом, лист, в якому просив «розглянути питання про видачу радіочастот радіо «Ера» і радіо «Кохання» (зараз L'Radio – Ред.)».

Обидві мережі, за даними учасників ринку, належать однопартійцю екс-президента Андрію Деркачу.

Нагадаємо, 25 січня, Вищий адміністративний суд України відмовив «5 каналу», ТВі та СТБ у задоволенні їхніх касаційних скарг у так званій частотній справі.

Раніше, Київський апеляційний адмінсуд у своїй постанові визнав протиправними рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від 27 січня 2010 року про визначення переможців конкурсу на частоти, та визнав такими, що втратили чинність, ліцензії «5 каналу» і додатки до ліцензії ТВі.