У Мін’юсті прокоментували голосування за антиізраїльську резолюцію в ООН

26 Грудня 2016, 20:20

Україна не могла по-іншому висловитися щодо резолюції про ізраїльські поселення в Палестині, оскільки це спричинило б ризики втрати підтримки на міжнародній арені з питання Криму і Донбасу. Про це заявила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

"Якщо тверезо подивитися на факти – що це за території, з приводу яких є питання: у нас є міжнародно визнана територія Ізраїлю і є частина територій, які є окупованими після 67 року… Сьогодні, маючи частину окупованих територій – Крим, проблеми на Донбасі – Україна, на мою думку, не може мати непослідовну позицію. Скрізь, куди ми приходимо, в будь-яку міжнародну організацію, країну, і говоримо "підтримайте нас". І в один момент почати загравати і якось по-різному ставитися до окупованих територій в інших країнах – після цього у нас був би дуже великий ризик втратити підтримку багатьох країн по нашим українським питань", – сказала Севостьянова.

Вона також висловила думку, що "одне голосування не може перекреслити відносини".

"Упевнена, що через деякий час це питання буде знято, і в майбутньому наші відносини ніяк не зміняться", – підсумувала перший заступник міністра юстиції.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН 23 грудня ухвалила резолюцію з вимогою до Ізраїлю припинити поселенську діяльність на палестинських територіях. Із 15 членів Ради Безпеки ООН 14, включно з Україною, проголосували за резолюцію, і лише США утрималися, але при цьому не скористалися своїм правом вето. Ізраїльська сторона досить негативно відреагувала на результати цього голосування.Зокрема, Ізраїль має намір переглянути відносини з ООН після прийняття резолюції.

Крім того, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в суботу, 24 грудня, оголосив про скасування офіційного візиту свого українського колеги Володимира Гройсмана до Ізраїлю. Також він викликав послів країн-членів Радбезу ООН для пояснень.

Також Нетаньяху заборонив членам уряду відвідувати країни, які проголосували за антиізраїльську резолюцію в Раді безпеки ООН, а також заборонив зустрічатися з колегами із цих країн.