У міліції не вважають расизмом побиття афроукраїнця

5 Квітня 2011, 13:19

«Приводів вважати цей випадок злочином на ґрунті расової дискримінації немає. Постраждалий за походженням нігерієць, але він давно громадянин України. Хлопці просто випили, посперечалися з ним, наступили один одному на ноги.Злочин кваліфікували як хуліганство і саме в такій формі вже передали слідству», – зазначила Керницька.

За словами Керницької, обох нападників затримали, вони перебувають в лінійному управлінні міліції в метрополітені. У вагоні під час бійки виявився працівник Оболонського районного управління МВС, він виступає свідком.Відео інциденту, опубліковане в мережі блогером Ярославом Баранським, також розглядають як доказ.

У той же час, правозахисні організації стверджують, що в Україні майже всі злочини, скоєні на грунті расизму, називають хуліганством.

«У Кримінальному кодексі є окремі статті – за вчинення злочинів на расовому грунті. Але в Україні такі випадки найчастіше кваліфікують просто як хуліганство, тому немає адекватної картини з проблеми расизму», – стверджує директор «Міжнародної амністії» в Україні Тетяна Мазур.

За словами експерта, держава також не веде офіційної статистики злочинів на расовому грунті. Громадські організації проводять моніторинг, але у них немає доступу до офіційної інформації, тому адекватно оцінити ситуацію неможливо.

Нагадаємо, 2 квітня у Київському метро троє молодих людей побили чорношкірого пасажира. Зловмисників затримав міліціонер ППС, що їхав в сусідньому вагоні.