„О 04.35 на місце конфлікту прибула слідчо-оперативна група. До правоохоронців звернулась громадянка, 1985 року народження, з повідомленням про те, що являється кореспондентом служби новин «5 каналу», і під час зйомок сюжету у неї виник конфлікт з невідомим чоловіком, який перешкоджав проведенню відеозйомок. О 04.35 на місце конфлікту прибула слідчо-оперативна група”, – повідомляє міліція.
Як зазначається, до правоохоронців звернулась громадянка, 1985 року народження, з повідомленням про те, що вона є кореспондентом служби новин "5 каналу", і під час зйомок сюжету у неї виник конфлікт з невідомим чоловіком, який перешкоджав проведенню відеозйомок.
На місці було з’ясовано, що кореспондент разом з оператором проводили відеозйомку сюжету по прибиранню Майдану Незалежності. Вони зайшли на територію, прилеглу до сцени, яка була огороджена щитами, де саме в той час проводилось демонтування сцени.
Побачивши їх, охоронець, який слідкував за безпекою людей під час демонтажу, а також здійснював охорону техніки та обладнання, попросив їх залишити дану огороджену територію.
Зі слів охоронця, на журналістах не було жодної розпізнавальної символіки приналежності до будь-яких ЗМІ і вони не представились. Тому він почав вимагати, щоб невідомі йому особи припинили його знімати, адже він не надавав дозволу на це.
Оскільки оператор продовжував знімати, охоронець намагався закрити об’єктив відеокамери, тим самим випадково зняв сонцезахисну накладку на відеокамеру, яку поклав на бордюр. Через це виник конфлікт, однак оператор зйомку не припинив, лише переставив штатив за паркан, де в той час прибирання проводили комунальні служби. Саме тому охоронець склав штатив та поклав його на паркан.
Про те, що особи є журналістами, і на якому каналі працюють він дізнався від правоохоронців, які прибули за викликом, зазначили в міліції.
Під час конфлікту матеріальних збитків не завдано, тілесних ушкоджень не нанесено, повідомляє прес-служба.
Слідчим відділом Шевченківського райуправління матеріали внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1ст. 171 КК України "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів".
Як повідомлялось, у Києві в ніч з 24 серпня на Майдані Незалежності невідомі напали на журналістів "5 каналу".
Читайте також: Влада не бореться з "синдромом Тітушка": журналістів продовжують бити.
Нагадаємо, за неповні три місяці міжнародні організації дев’ять разів закликали українську владу захистити журналістів, серед яких міжнародна організація Freedom House, Міжнародний комітет захисту журналістів, правозахисна організація "Репортери без кордонів", Українська Гельсінська спілка.
На думку медіаекспертів, збільшення кількості нападів і випадків побиття журналістів в Україні пов’язані з наближенням президентських виборів 2015 року.