У МЕРТ розповіли про збитки України через транзитне ембарго РФ

15 Вересня 2016, 11:17

Україна як країна-учасниця Світової організації торгівлі розпочала процедуру оспорювання рішення уряду Російської Федерації про запровадження ембарго на транзит українських товарів по російській території у напрямку третіх країн, зокрема Казахстану і Киргизстану. Про це інформує прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"У цілому втрати експорту товарів до Казахстану за підсумками року і Киргизстану за підсумками другого півріччя оцінюються в обсязі 400 мільйонів доларів. А додаткові втрати становитимуть 0,3% ВВП", – повідомили у відомстві.

За даними міністерства, український експорт на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі цього року скоротився на 35,1%. Лише експорт до Казахстану впав на 45,5%.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Україна звернулася до СОТ із запитом про консультації з Росією щодо обмежень транзиту українських товарів через територію РФ. Подання такого запиту на консультації – це перший етап подачі позову. У тому випадку, якщо протягом 60 днів консультації ні до чого не приведуть, можна ініціювати створення панелі арбітрів.