У мережу злили поліцейські дані з китайського Сіньцзяну. Вони фіксують масштаб репресій у регіоні

24 Травня 2022, 21:48

Нова партія даних, отриманих хакерами із архівів китайської поліції, проливає світло на порушення прав людини в Сіньцзяні. При цьому прямо зараз Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет перебуває з візитом у регіоні.

Дані, які називаються поліцейськими файлами Сіньцзяну та опубліковані консорціумом ЗМІ, включаючи BBC, датуються 2018 роком і були передані хакерами доктору Адріану Зенцу, американському вченому та активісту, який поділився ними з міжнародними ЗМІ на початку цього року. Архів містить тисячі фотографій затриманих людей і в деталях розповідає про те, як розстрілюють людей, які намагаються втекти, повідомляє The Guardian.

Правлячу комуністичну партію звинувачують у затриманні понад 1 мільйона уйгурів та інших мусульманських меншин у крайньому західному регіоні в рамках багаторічних репресій, які США та політики інших західних країн назвали “геноцидом”. Окрім масових затримань, дослідники та учасники кампанії звинувачують китайську владу у проведенні кампанії примусової праці, примусової стерилізації та знищення уйгурської культурної спадщини в Сіньцзяні.

Китайські чиновники та дипломати називають такі звинувачення “брехнею століття” і наполягають на тому, що політика Пекіна в Сіньцзяні стосується боротьби з тероризмом, дерадикалізації та професійного навчання.

У статті, опублікованій у вівторок, Зенц написав, що нещодавно опубліковані файли пояснили, як політична параноя, яка сприяла перебільшеному сприйняттю загрози, призвела до превентивного інтернування великої кількості звичайних громадян. Минулого року на Зенца наклали санкції Китаю.

Associated Press у своєму звіті повідомляла, що в сіньцзянському окрузі Конашехер кожен 25-й був засуджений до ув’язнення за статтями, пов’язаними з тероризмом.

За чисельними свідченнями, у таборах відбувається “перевиховання" уйгурів, спрямоване на їх китаїзацію, відмову від ісламу, традицій, національної свідомості. В'язнів таборів, до прикладу, змушують їсти свинину.

Переглянути злиті дані можна за цим посиланням.