У мережі з’явився фільм “Рейд” про героїзм українських бійців

14 Жовтня 2015, 23:13

У середу, 14 жовтня, відбулася телевізійна прем’єра фільму «Рейд» в ефірі відразу кількох загальнонаціональних каналів. Після телевізійної прем'єри стрічку виклали на YouTube-каналі «Військового телебачення України».

Фільм зняли Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України («Військове телебачення України») у партнерстві з кінокомпанією Film.ua.

Робота над проектом тривала з кінця липня і була завершена 11 жовтня.  

Журналістську роботу – запис інтерв'ю десантників – проводили як журналісти Центральної телерадіостудії Міноборони, так і сценарист Олексій Гончарук, а також радник міністра оборони Олексій Макухін.

Дивіться також: Трейлер фільму "Братерство АТО"

«Фільм народився з того, що я звернув увагу на цитату американського військового експерта Філіпа Карбера, що українські десантники з 95-ї бригади зробили найдовший рейд збройного формування у військовій історії світу. Це понад 400 кілометрів. Ми починаємо фільм із цього рейду, який дозволив українській армії звільняти території. Потім росіяни почали активніше використовувати свою артилерію і 24 серпня ввели свої війська – сталася Іловайська трагедія. Після цього були вже інші рейдові операції, які допомогли зупинити наступ ворога, що планувався за двома напрямками – на Маріуполь і Харків, і змусили ворога сісти за стіл переговорів», – розповів Макухін.