У мережі показали, скільки у світі віруючих і нерелігійних людей. Інфографіка

13 Березня 2017, 14:09

Християнство, іслам та буддизм являють собою три основні світові релігії, але якщо брати за чисельністю, то індуїстів удвічі більше за буддистів, а людей узагалі без релігії – більше, ніж індуїстів.

Під людьми без релігії розуміють разом: атеїстів (їх меншість), агностиків, які не висловлюються щодо того, чи існує щось понадприродне (таких більшість), а також усіх людей, що сповідують різні форми філософського деїзму, секулярного гуманізму, а також ряд від пантеїзму до матеріалізму.

Під "народними релігіями" слід розуміти багато різних форм язичництва від вуду та шаманізму до неоязичництва, а також змішаних релігій та неорганізованих у церкви форм християнства, ісламу тощо.

Детальніший розподіл менш точний, оскільки часто людям важко і самим визначитися точно з власними поглядами.

Так, професор філософії Києво-Могилянської академії Михайло Мінаков поширює інфографіку, за якою, скажімо, агностики становлять 9,5%, атеїсти 1,9%.

Жінки дещо релігійніші за чоловіків: це стосується різною мірою всіх релігій, окрім ісламу.

55% нерелігійних – чоловіки.

Географічний розподіл християн найбільш рівномірний. Буддисти – не набагато більш "світова" релігія, ніж індуїсти: практично всі зосереджені в Азії.

З того, що може бути несподіваним: абсолютна більшість нерелігійних людей живуть не на світовому Заході, а в Азії (не тільки в абсолютих цифрах: в Азії більший відсоток нерелігійних, ніж в Європі та Північній Америці).

Серед "інших релігій",

Прибічники які усі разом складають 1% населення.