У Маріупольському райсуді заявили, що прикордонник Колмогоров чинив тиск на свідка

7 Листопада 2017, 17:57

Приморський райсуд Маріуполя стверджує що прикордонник Сергій Колмогоров, якого засудили на 13 років ув'язнення за стрілянину по авто, в результаті чого загинула жінка, тиснув на свідка у справі. Про це йдеться в повідомленні суду на сайті Вищої Ради правосуддя.

"Розгляд даного кримінального провадження відбувався у закритому судовому засіданні, судом були вжиті заходи безпеки, оскільки мав місце документально зафіксований факт незаконного фізичного та психічного впливу на свідка невідомими на вказівку обвинуваченого на той час із метою надання ним свідчень на користь обвинуваченого", – йдеться в повідомленні.

У суді також заявляють про тиск на судовий процес шляхом розповсюдження в соцмережах закликів до спалення будівлі Приморського райсуду Маріуполя та фізичної розправи над суддями.

Як повідомлялося, 6 листопада Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалив рішення відправити справу Колмогорова на повторний розгляд у суді першої інстанції. Суд також постановив звільнити Колмогорова з-під варти.

Нагадаємо, як повідомили в ДПСУ, старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров, який неодноразово виконував бойові завдання у зоні проведення АТО, 9 вересня 2014 року чергував на блокпосту в районі Маріуполя. Під час несення служби військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали, а потім попрямував у бік блокпосту. На вимогу зупинитися для перевірки документів водій лише натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив. Попереджувальні постріли не зупинили порушника, швидкість транспортного засобу лише збільшилась. Після цього був відкритий вогонь на ураження. Пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Згодом після кількох допитів він виїхав до Росії.

Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ять осіб. Але цивільний суд Маріуполя засудив лише прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок у силі.