У Маріуполі затримали екс-міліціонера, який продавав бойовикам ключі доступу до баз даних ДАІ

7 Серпня 2017, 16:20

Служба безпеки України спільно з прокуратурою затримала у Маріуполі колишнього міліціонера, який незаконно реалізовував е-ключі доступу до бази даних Державтоінспекції Донецької області. Про це інформує прес-служба СБУ.

Як зазначається, правоохоронці встановили, що працівник автоінспекції на початку російської агресії на Донбасі звільнився з органів внутрішніх справ України і привласнив майже 450 е-ключів, які зберігалися в нього. Вартість пристроїв на той час перевищувала 400 тисяч гривень. 

СБУ зазначає, що екс-міліціонер, перебуваючи в тимчасово окупованому Донецьку, через Інтернет шукав клієнтів на е-ключі. На неокупованій території він реалізовував товар через знайомих у Маріуполі.

Оперативники затримали підозрюваного, коли він особисто приїхав до Маріуполя для продажу замовникам двадцяти е-ключів.

За інформацією спецслужби, колишній міліціонер надав доступ до баз даних про власників автомобілів, про заарештовані транспортні засоби та ті, що перебувають у розшуку, представникам незаконних збройних формувань так званої «ДНР».

За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, в листопаді 2015 року Кабінет Міністрів України офіційно ліквідував Державтоінспекцію та міжрайонні реєстраційно-екзаменаційні відділи Державної інспекції безпеки дорожнього руху (МРЕВ), замість яких запрацювали сервісні центри МВС.