У Маріуполі місцевий депутат вийшов з ОПЗЖ і наробив скандальних заяв про колишніх партнерів. Все почалося з відео у депутатському чаті

Політика
8 Липня 2021, 14:22

Доволі своєрідний «підсумок» діяльності ОПЗЖ від виборів до сьогодення Максим Ткач зробив уже в статусі колишнього депутата. З фракції ОПЗЖ його виключили 30-го червня на пленарному засіданні сесії міськради Маріуполя. Скандалом у прямому сенсі слова це не назвеш, адже колишні однопартійці за дійством спостерігали з посмішками та увімкненим записом на камерах своїх смартфонів. Сам депутат Ткач теж не особливо переймався, ані виключенням з фракції, ані скликанням депутатської комісії з етики стосовно нього. Власне, саме зі скликання комісії все й почалося.

«Хто не працює, той їсть, а хто працює, той платить податки»

З закордонного відпочинку в Туреччині, на тлі пальм та блакитного басейну, депутат Ткач звертається до своєї колеги з партії «Сила людей», депутатки Катерини Сухомлинової:

«Кать, якщо я не зможу відповідати швидко тобі… я просто на відпочинку…знаєш, як у кіно, хто не працює, той їсть, а хто працює, той платить податки!» – каже Ткач на відео. 

Особлива іронія в тому, що хизуватися несплатою податків Ткач почав у робочому чаті бюджетної депутатської комісії. На одному відео він не зупинився. Запис оприлюднили в Телеграм-каналі депутатського корпусу Маріуполя на прохання самого Ткача. 

Висловлювання викликало обурення з боку його однопартійців по фракції ОПЗЖ. У партії почався скандал. Поведінку Ткача засудив лідер фракції ОПЗЖ Володимир Клименко. До цього приєдналися колеги з фракції «Сила Людей», яким і адресувалося висловлювання про несплату податків та секретарка міської ради Ксенія Сухова.

Відповіді Ткача на допис лідера місцевої ОПЗЖ Клименка довго чекати не довелося. У робочому листуванні депутатського корпусу Ткач почав сипати образами на однопартійця, згадав також нардепку Наталію Королевську та лідера фракції «Сила Людей» Максима Бородіна. Нижче приклади повідомлень Ткача:

Читайте також: Лисичанськ. Нескінченна проблема з водопостачанням

Вже 30-го червня, перш ніж перейти до низки основних питань на сесії міської ради, яку онлайн транслювали місцеві телеканали, секретарка міськради Ксенія Сухова доповіла про зміни у складі фракції ОПЗЖ та виключення Ткача. 

70 тисяч за місце в партії

«Ви маєте три хвилини», – надав слово міський голова Вадим Бойченко, і хоча виступ Максима Ткача затягнувся хвилин на 10, але зупиняти його не стали. 

«Прийшли молоді люди, щоб змінювати країну», – з романтичної ноти почав свою промову Максим Ткач. Далі розповів, що він у партії від початку і три роки поспіль головував в місцевому районному осередку ОПЗЖ.

«І ми прийшли змінювати країну… і ви знаєте, не довго тривала ейфорія», – каже Ткач вже з інтонацією затятих американських проповідників. Він активно жестикулює, та починає звинувачувати своїх колег у популізмі, що «з телевізорів одне, а на справах інше»,  у негативному тоні згадує прізвище Вадима Новинського, слідом зачіпає і Наталю Королевську, яка нині очолює ОПЗЖ на Донеччині. Найбільше розчарував Ткача процес формування виборчих списків у партії. 

Читайте також: Ірина Довгань: Наші відібрані будинки окупанти не виставлятимуть на аукціони офіційно

«Коли я приїхав в Слов'янськ з цим списком  (депутатів висуванців від Маріуполя – Ред.), де були люди директори шкіл, представники громадських та ветеранських організацій,  Наталія Юріївна мені сказала – це все добре, але ваші депутати нам не підходять… Ось мені дають на вибори мільйон 300 тисяч доларів, дістала калькулятор і показала присутнім тоді ще не депутатам – 70 тисяч за місце. Сьогодні я звернуся до виборців, до глядачів, невже ви думаєте, що люди, які платили 70 тисяч доларів за місце, прийшли сюди, щоб допомагати вам?» – продовжує Максим Ткач. 

Під час виступу депутат поводиться розкуто, з перервами на втамування спраги: «перепрошую, вчора таранку їв…», а ОПЗЖ називає «партійкою по розкраданню місцевих бюджетів».

«Ви не побачите жодного пристойного заходу, окрім автопробігу та квітів ветеранам на 9 травня, а все через те, що ви від самого початку не були потрібні цій партії. ОПЗЖ в Маріуполі треба політично поховати, а таким як Клименко та Королевська не місце в українській політиці», – резюмує Ткач.

До слова, Ткач одразу ж, на початку своєї каденції, перекинувся на сторону іменної партії чинного мера Вадима Бойченко. Підтримував їхні рішення, при цьому йшов у розріз з думками його «рідної» партії, про що обурено повідомили на сайті ОПЗЖ: «Систематичні підігрування міській владі, голосування за потрібні їй рішення всупереч позиції ОПЗЖ, дискредитація партії, ухилення від сплати податків, у чому Максим Ткач особисто зізнався, – причини, через які ОПЗЖ 15 червня ухвалила рішення про очищення своїх рядів і одноголосно виключила Максима Ткача з фракції й партії».

Фактом того, що його виключили з фракції Ткач не переймається, каже, що й «не горів в ній лишатися». Свою промову закінчує пропозицією голові фракції Володимиру Клименко пройти поліграф, «щоб люди побачили хто з них бреше, а хто каже правду, щоб ви могли мене спитати, чи я вбив Кенеді?» – продовжив жартувати Ткач.

На цих словах, хтось із залу вигукнув: «Слава Україні!», а мер перепитав, чи дійсно і «вбивство Джона Кеннеді також справа рук ОПЗЖ?» та закрив  засідання.

Після сесії Клименко, голова фракції ОПЗЖ, від коментарів відмовився, але в цей же день опублікував допис у Фейсбуці, де відреагував на подію: «…після завершення виборів фінансування нашої партії перевірялося правоохоронними та антикорупційними органами країни, і порушень встановлено не було».

На офіційному сайті партії ОПЗЖ у фінансових звітах  все чисто, але промову Ткача мають перевірити відповідні правоохоронні та антикорупційні органи. Водночас жодної інформації про це наразі немає. Також сам Ткач не заявляв, що звернувся до правоохоронців.