Відзначається, що після виявлення хворих на холеру наприкінці травня в Маріуполі було організовано патрулювання пляжної зони у дві зміни: з 06-00 до 14-00 години та з 14-00 до 22-00. Зокрема, задіяні як велопатрулі, так і піші наряди міліції.
Завдання правоохоронців – «інформаційні заходи з населенням, щоб не допустити любительського лову риби та купання на водних об'єктах Маріуполя».
Крім того, були виставлені цілодобові пости біля інфекційного відділення міської лікарні № 4, а також санітарної служби міста.
Правоохоронці цілодобово працюють у Міському центрі для осіб без визначеного місця проживання. «Для медичного обстеження у госпіталь доставлено близько трьохсот людей. Щоб не допустити фактів самовільного залишення госпіталю з боку пацієнтів, що знаходяться під спостереження лікаря, в установі несуть охорону два правоохоронця», – сказано в повідомленні.
Також при кожному райвідділі є групи з перевірки неблагополучних сімей. Правоохоронці відвідали вже 754 адреси, де перевіряли наявність осіб з ознаками інфекційних захворювань та проводили індивідуально-профілактичні бесіди.
Зазначається, що на момент спалаху захворювання почали роботу чотири пересувні мобільні групи, які перевіряють ділянки виникнення стихійної торгівлі та стаціонарні продовольчі ринки.
Крім працівників органів внутрішніх справ до їхнього складу увійшли представники рибоохорони, санітарної станції та ветеринарної медицини.
У ході проведення спільних рейдів було вилучено близько 714 кілограмів риби. За торгівлю з рук у невстановлених місцях до адміністративної відповідальності притягнуто 348 громадян. Ліквідовано 54 точки незаконної торгівлі.
Нагадаємо, всього у Донецькій області зареєстровано 32 випадки захворювання на холеру та 23 випадки вібріоносійства. Так, два нових випадки захворювання на холеру у Маріуполі було зафіксовано напередодні.