У Маріуполі активісти на місці поваленого Лєніна відкрили пам’ятник Святославу

21 Грудня 2015, 07:59

У Маріуполі цивільний корпус "Азов" провів акцію "Іду на Ви", яка приурочена до відкриття пам'ятника Святославу Хороброму.

Пам'ятник був встановлений в центрі міста на місці, де раніше стояв пам'ятник Володимиру Леніну, який знесли.

Повідомляється, що близько 5 тисяч активістів пройшли маршем з прапорами і смолоскипами по центру Маріуполя. Колону очолив народний депутат, командир полку "Азов" Андрій Білецький.

"На вчорашньому постаменті" вождя комунізму "в центрі Маріуполя з 20 грудня височіє пам'ятник Святославу Хороброму. Зовнішня політика при ньому була агресивною – вороги боялися і одночасно поважали тодішню Україну", – повідомила прес-служба полку "Азов".

Пам'ятник виготовив батько бійця полку "Азов", який брав участь у визволенні міста від бойовиків. Висота монумента майже 3,5 метра.

Депутат Маріупольської міськради Роман Амелякін сказав, що пам'ятник встановлено без дотримання формальностей. "За законом вони можуть цей пам'ятник подарувати. Ставити його на центральній площі міста або в іншому місці, повинні вирішити громадяни на громадському слуханні", – сказав він.

У полку "Азов" не заперечували, що формальності не були дотримані.

"Хотіли зробити подарунок до Нового року. Якщо хочуть нехай спробують знести", – сказав Білецький. За його словами, монумент буде взято під охорону.

Як повідомлялося, 8 грудня Лєніна демонтували у Скадовську, а  7 грудня монумент вождю більшовиків також знесли у Глухові на Сумщині.