У Макрона й Ле Пен виникла бурхлива економічна дискусія під час теледебатів

3 Травня 2017, 23:55

Кандидати на посаду президента Франції Марін Ле Пен та Еммануель Макрон у середу, 3 травня, провели теледебати, під час яких виникла гостра суперечка стосовно економічних питань.

"Ле Пен, зокрема, назвала Макрона "кандидатом дикої глобалізації, нестабільності, Uber-изації (за назвою онлайн-сервісу виклику таксі Uber – ред.), розкрадання економіки великим бізнесом", зазначає телеканал France 24 у трансляції дебатів. У свою чергу 39-річний політик закинув правій популістці "стратегію брехні", а також назвав її справжньою "спадкоємицею" свого батька, одіозного політика Жан-Марі Ле Пена, відомого своїми антисемітськими та ксенофобськими поглядами", – пише "НІмецька хвиля".

Читайте також: Світ про вибори у Франції: Сенсація на берегах Сени

Економічна тематика спричинила бурхливу дискусію. Макрон назвав свої головні плани у цій сфері, зокрема скасування податку на нерухомість (так званого житлового податку) для 80% французів, скорочення податків для бізнесу, а також знизити оподаткування у разі економічного зростання кращого за прогнози. Він також виступив за збереження поточної пенсійної системи у Франції, але з "більш справедливим перерозподілом доходів". 

Ле Пен у відповідь заявила, що його плани призведуть до зубожіння багатьох родин, та виступила за відновлення універсальної допомоги на дітей. За її словами, поточна система соціального захисту у Франції "у небезпеці", тоді як селу загрожує "спустошення". Вона обіцяє боротися з безробіттям, спричиненим, на її думку, глобалізацією та відкритими кордонами, а також дозволити вихід на пенсію у 60 років за 40 років стажу. Макрон закинув їй відсутність фінансового обґрунтування такого проекту.

Нагадаємо, кандидат в президенти країни від руху "Вперед" Емманюель Макрон в першому турі голосування набрав 23,75% голосів, кандидатка ультраправих Марін Ле Пен – 21,53%. Таким чином, обоє кандидатів пройшли до другого туру виборів глави держави, який призначений на 7 травня.