У Макіївці ніхто не чув про напад на таксиста, завдяки якому затримали “підривників”

17 Лютого 2011, 11:46

Нагадаємо, що напередодні міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявив, що організаторів вибухів у Макіївці вдалося зловити після того, як 2 лютого вони здійснили напад на таксиста у тому ж таки місті. Журналісти «Комсомольської правди в Україні» спробували знайти цього таксиста.

Однак, відзначає видання, в диспетчерських службах Макіївки повідомили, що на представників їхніх служб у лютому ніхто не нападав. 

Місцеві таксисти також стверджують, що нападів останнім часом не було. «Про що ви говорите? Про напади тут же стає всім відомо! А нічого подібного в місті останнім часом не відбувалося», – запевнив голова макіївського профспілки таксистів Михайло Обисов.

За словами водія місцевої служби таксі, про напад 2 лютого він дізнався з газет. Його здивувало, що «диспетчери не дали команду «три нулі» (такий сигнал подається при виникненні позаштатної ситуації, коли водієві, який потрапив у біду, потрібна допомога колег)».

В той же час на вимогу показати міліцейські зведення за лютий правоохоронці заявили, що інформація в даний час недоступна.

«Немає відповідей і на деякі інші питання. Наприклад, що це за дивна сума, яку вимагали підривники, – 4,2 мільйона євро? Або: чому реальний зовнішній вигляд терористів настільки далекий від зображень на фотороботі? У орієнтуванні було чітко зазначено – вік від 30 до 40 років. А затриманими виявилися двоє нещодавніх студентів 21 і 22 років», – пише видання.

Ще один цікавий факт повідомили джерела газети у донецькому главку міліції. Так, виявилося, що в день вибуху підривники телефонували силовикам, однак визначити номер не вдалося.

«Професійно перекрити спецслужбам можливість для відстеження дзвінка прості новачки явно не зможуть. А це вже точно не в’яжеться з версією про те, що обидва недавніх студента ВНЗ знайшли в Інтернеті інструкцію, як змайструвати бомбу, і пішли на справу, щоб заробити легкі гроші. Не стикується така професійна майстерність і з елементарним проколом у вигляді знайдених на записці відбитків пальців. А саме дактилоскопічна експертиза стала тим залізним аргументом, який підтвердив участь затриманих в організації вибухів», – зазначає видання.