У Литві засудили двох осіб за шпигунство на користь Росії

28 Лютого 2017, 13:17

Окружний суд Литви у вівторок, 28 лютого, визнав винними у шпигунстві колишнього офіцера збройних сил Литви і громадянина Росії, якого колишній офіцер передавав секретні дані, повідомляє литовський портал Delfi.

Колишній офіцер Сергій Пусін, що проходив службу на авіабазі литовських ВПС, був засуджений до 5 років позбавлення волі. Громадянин Росії Сергій Моїсєєнко отримав 10 років ув'язнення – крім шпигунства його звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів, вибухівки та бойових гранат.

За даними слідства, Пусін був завербований розвідкою Росії в 2012 році і до 2014 року передавав відомості про збройні сили Литви та місії НАТО з патрулювання повітряного простору країн Балтії. Моісеєнко постачав Пусіна технікою для шпигунських дій і платив йому за інформацію від 500 до 1000 євро. Обвинувачені перебувають під арештом з 29 грудня 2014 року.

Нагадаємо, 17 лютого з'явилася новина, що німецькі солдати в Литві стали об'єктами інформаційної атаки з використанням "фейкових" новин з метою їхньої дискредитації. Один із дипломатів НАТО припустив, що за провокацією стоїть Росія, оскільки Москва виступає проти розміщення батальйону НАТО у Литві. 

Про тонкощі роботи російської пропаганди в Німеччині дивіться в матеріалі Тижня «Німецький глядач під прицілом»