У Литві заявили, що докладуть зусиль, щоб для Білорусі запровадили санкції від всього ЄС

18 Серпня 2020, 14:36

У разі відмови запровадження санкцій проти Білорусі від всього ЄС, Литва буде домовлятися про це із сусідніми країнами. Про це 18 серпня заявив прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс, як передає Інтерфакс-Україна.

 

"Я вважаю, що треба зараз (що наша дипломатія і намагається зробити) зібрати союзників, щоб ці санкції стали санкціями ЄС, призначеними для осіб – від найбільш високопоставленого посадовця до тих людей, які фальсифікували результати виборів (…) до людей, які давали накази застосовувати насильство, проливати кров на вулицях Мінська", – зазначив Скверняліс.

 

За словами прем'єр-міністра, країни, зокрема й Польща, могли б затвердити узгоджений список посадовців, до яких застосовуватимуться санкції. Він наголосив, що наразі головне – забезпечити, щоб було припинено насильство проти мирних учасників протестів і було проведено нові, законні вибори.

Нагадаємо, за даними білоруської ЦВК, на президентських виборах 9 серпня в Білорусі за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску – 10,1%.

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. Офіційно білоруська влада повідомила лише про одну смерть  – Аляксандра Тарайковского. До лікарень потрапили не менше 250 людей. 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік. Опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 

читати ще