У Литві випустили посібник на випадок військового вторгнення Росії

29 Жовтня 2016, 14:38

У Литві випустили посібник «Підготовка до виживання в надзвичайних ситуаціях і війнах» на випадок вторгнення російських військових. Про це повідомляє CNN.

У посібнику обсягом 75 сторінок зазначається, що увагу слід приділити діям сусідньої країни – Росії та можливій окупації Литви російськими військовими.

"Ця держава не соромиться використовувати військову силу проти своїх сусідів, і в даний момент переважно продовжує військову агресію проти України", – йдеться у посібнику. У ньому дається опис вироблених у Росії танків, гранат, мін, зброї та інструкція, як розпізнати їх різні типи. 

"Важливо, щоб цивільне населення знало і мало волю до опору – коли ці елементи сильні, агресор має труднощі у створенні умов для вторгнення", – сказано в тексті.

Також посібник містить інструкції з надання першої допомоги і виживання в диких умовах. Всього буде випущено 30 тисяч копій, які будуть поширюватися в школах, бібліотеках та онлайн.

Нагадаємо, естонські ЗМІ писали про перекидання Росією«Іскандер-М» у Калінінград. Комплекс транспортували на кораблі з району Санкт-Петербурга. Згодом розвідка США підтвердила дані, оприлюднені естонськими ЗМІ. У міністерстві оборони РФ заявили, що російські військові не раз перекидали ракетні комплекси «Іскандер» в Калінінградську область і будуть робити це в майбутньому в рамках бойової підготовки. У НАТО негативно оцінили такі дії Росії. Литва назвала такі дії актом агресивної демонстрації сили проти всієї Європи.