"Коли я чую голоси, які кажуть, що угоду можна підписати пізніше – з цим не згоден. Якщо в теорії це просто, то на практиці це буде дуже складно – надто багато ризику" , – сказав міністр Литви.
Факторами ризику він назвав, зокрема, майбутні політичні зміни в Європейському Союзі – майбутні парламентські вибори, формування нової Європейської Комісії.
Крім того, він звернув увагу на важливість факту ратифікації."Дуже важливо, щоб після підписання процес імплементації було розпочато якомога швидше, так як фактор імплементації ще більш важливий (чим фактор підписання – ред.). Після цього ми зможемо побачити, чи буде це рішення (інтегруватися з ЄС – ред. ) виконуватися. Якщо ж цього не відбудеться, то скептики будуть сильнішими, кажучи про те , що вони ( Київ – ред. ) не виконують те, що було вирішено. Це процес дуже довгий і складний шлях", – підкреслив міністр, додавши, що підписання Угоди про асоціацію це «тільки початок гри».
Коментуючи ситуацію з вирішенням питання Юлії Тимошенко, він підкреслив, що дане рішення є відповідальністю українських політиків."Кращий шлях, як я вже говорив, звільнити хвору жінку. Це – символ верховенства права, це – фактор, який ви не можете ігнорувати. Ви повинні прибрати всі можливі перешкоди (для того, щоб документ був підписаний – ред.) . Ставки занадто високі і ми не можемо ризикувати" , – заявив він.
"Я сподіваюся, що рішення буде знайдено, якщо ми хочемо, щоб Угода була підписана. Я вірю, що це можливо і що ми можемо це зробити", – додав Лінкевічус.
Як відомо, раніше глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що якщо Україна не встигне виконати всі умови Євросоюзу до саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі, то підписання угоди про асоціацію можуть перенести на 2014 рік.
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що якщо не буде "зеленого світла" відносно підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС з боку наглядової місії Європейського парламенту – екс-президентів Пета Кокса та Александра Кваснєвського, Брюссель документ не підпише. Основною метою місії Кокса-Кваснєвського є вирішення ситуації з екс-прем'єром Юлією Тимошенко. Остаточне рішення місії представників Європейського парламенту має бути ухвалене14 листопада.