У Литві придумали, як боротися із пропагандою війни

2 Жовтня 2015, 20:12

Із жовтня у Литві набули чинності поправки, що дозволяють карати ретрансляторів за пропаганду війни чи заклики до зміни конституційного ладу.

Парламент країни прийняв відповідні поправки навесні. Внесення змін до закону про інформування суспільства ініціювала президент Даля Грібаускайте, аргументуючи це необхідністю боротьби з ворожою пропагандою.

Повідомляється, що поправки встановлюють відповідальність за зміст програм ретрансляторам незалежно від місця реєстрації. Штраф за пропаганду війни, заклики змінити конституційний лад і зазіхання на суверенітет країни може досягати 3% річного доходу.

Читайте також: Литовські прикордонники не пустили в країну росіянина з радянською символікою

Прихильники поправок у сеймі дотримувалися позиції, що це буде належна відповідь на російську пропаганду, але були й критики, які говорили, що йдеться про введення цензури.

Закон також забороняє держдотації ЗМІ, які будуть публікувати пропаганду на підтримку війни і заклики змінити конституційний лад. Комісія з радіо- і телемовлення зможе приймати оперативні заходи проти таких ЗМІ.

Зазначимо, що в пояснювальному листі до поправок наголошується, що російські телепрограми, в яких демонструється пропаганда, постійно дивляться 15% або 400 тис. жителів Литви.

Нагадаємо, у Литві вирішили, що низка російських телеканалів в новинних програмах розпалюють ворожнечу та явно спотворюють інформацію щодо подій в Україні та країнах Балтії. Зокрема, у січні 2015 року на три місяці було зупинено трансляцію телеканалу Ren TV Baltic, а "РТР-Планета" та "НТВ-Мир" було винесене попередження.

Крім того, навесні Литовська комісія з телебачення і радіомовлення зупинила на три місяці ретрансляцію програм всього російського каналу "РТР-Планета".