У Литві хочуть призупинити мовлення двох російських телеканалів

21 Серпня 2017, 18:28

Литовська комісія з радіо і телебачення звинуватила два російських телеканали у розпалюванні війни та ненависті. Про це повідомляє видання Delfi з посиланням на голову комісії Едмундаса Вайтекунаса.

За його словами, комісія встановила, що висловлювання російського депутата Владіміра Жириновського розпалювали ненависть в програмі "Вечір із Владіміром Соловйовим" на каналі "РТР Планета" і в програмі "Право знати" на каналі "ТВЦ". Так, під час програми на каналі "РТР Планета" Жириновський, сказав: "Потрібно висунути ультиматум прибалтійським державам, щоб вони відвели всі війська НАТО на 300 кілометрів від кордонів Росії, а не відведете – ми приймемо певні заходи". На запитання ведучого, які саме заходи він пропонує, Жириновський відповів: "А вони потім побачать. Вранці, вночі прилетять якісь літаки".

Читайте також: У Литві вирішили відмовитися від російського програмного забезпечення у держструктурах

Вайтекунас попередив, що цього разу щодо телеканалів можуть бути застосовані більш суворі санкції, ніж раніше.

"Усьому є межа. Якщо ці три місяці ніяк не вплинули, і порушення повторюються, то, на мій погляд, санкції повинні бути суворішим", – сказав він.

"Можливою санкцією для них було б від року до півтора років", – зазначив Вайтекунас.

Нагадаємо, Литва почала обмежувати трансляції російських каналів із 2014 року, відколи Росія анексувала Крим і стала почала підтримувати терористів на Донбасі. Зокрема, у квітні 2017 року комісія ухвалила рішення про припинення мовлення російського телеканалу «ТВ Центр» на один місяць. Рішення було ухвалено через випуск програми «У центрі подій з Ганною Прохоровою» від 27 січня, яка вийшла попри заборону поширювати дезінформацію і розпалювати ворожнечу. У програмі стверджувалось, що Литва вийшла зі складу СРСР з порушенням міжнародного права.