У Львові закидали камінням поліцію, яка захищала учасників ЛГБТ-фестивалю

19 Березня 2016, 21:37

У Львові, "Фестиваль рівності", який організувала ЛГБТ-спільнота був зірваний анонімним повідомленням про замінування готелю, в якому проходив захід. А спроба правоохоронців евакуювати учасників скандального дійства закінчилась сутичками та побитими автівками.

Раніше Львівський окружний адміністративний суд заборонив проведення анонсованого ЛГБТ-квесту у зв'язку з заходами безпеки. Проте сам "Фестиваль рівності" сьогодні все ж розпочався в готелі Дністер. На вході до конференц-залу організатори виставили приватну охорону, також за безпекою слідкувала поліція. Журналістів організатори пропустили лише на прес-конференцію, а далі захід проходив за закритими дверима. Зокрема, в одному з приміщень готелю учасники фестивалю влаштували виставку плакатів та фотографій, присвячену захисту прав жінок, сексуальних та національних меншин.

У цей же час, з самого ранку під готелем "Дністер" зібралось декілька десятків молодиків, частина з яких була у балаклавах. Хлопці та дівчата вимагали заборонити пропаганду сексуальних збочень, до того ж їх обурювало проведення подібного заходу в час релігійного посту. Ситуація напружувалась, тож до готелю підтягнулося декілька автобусів зі спецпризначенцями. Протестувальники спершу мирно спілкувалися з правоохоронцями та робили селфі.

Згодом поліція повідомила, що до неї надійшло анонімне повідомлення про замінування готелю. Відтак, до "Дністра" почали прибувати вибухотехніки, рятувальники та карета швидкої. Самих учасників фестивалю правоохоронці вивели з готелю та взялися евакуйовувати автобусами. Проте невідомі в масках спробували прорватися крізь кордон міліції та закидувати автобуси петардами. Коли автобуси під ескортом спецпризначенців виїхали від готелю на вул. Листопадового Чину, молодики закидали транспорт камінням. Дісталося і самим правоохоронцям, проте серйозних травм ніхто не отримав. Щонайменше у двох поліцейських автівок вибиті шибки.

Нагадаємо, влітку минулого року ЛГБТ-фестиваль зірвали в Одесі. Тоді відповідальність за зрив відкриття фесту взяла ВО «Свобода».