У Львові вшанували 111-ту річницю від дня народження Степана Бандери

1 Січня 2020, 17:11

Львів'яни у середу, 1 січня, молитвою та громадським віче вшанували 111-у річницю від дня народження голови Проводу ОУН Степана Бандери. Про це повідомляє Укрінформ.

 

 

Ветерани визвольних змагань та представники громадських організацій зібралися біля пам`ятника Степану Бандері у Львові, щоб вшанувати 111-у річницю від дня народження одного із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття.

 

До підніжжя пам`ятника поклали букети квітів, тут запалили лампадки. Опісля відбулось громадське віче та спільна молитва за Україну.

 

 

Нагадаємо, Степан Бандера був співавторами Акту відновлення Української Держави 1944 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську в'язницю. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.