У Львові відбувається соціально-мистецький проєкт для дітей з особливими освітніми потребами

25 Лютого 2021, 15:16

«Зірки на Землі» ставлять на меті розробку нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, а також створення документального фільму.

Упродовж кількох тижнів група тьюторів щодня проводитиме заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо. За перебігом проєкту слідкуватиме кваліфікована психологиня, яка займатиметься з дітьми за методикою Монтессорі, оцінюватиме стан дітей, покращення їхніх освітніх і комунікаційних навичок.

Метафорична назва «Зірки на Землі» наголошує на унікальності кожної дитини та важливості роботи з особливими дітьми. Адже в українському суспільстві батьки таких дітей часто залишаються сам на сам, а загал сприймає цей діагноз як вирок і викреслює аутистів та людей із синдромом Дауна з широкого соціального життя. 

 

Автори проєкту планують розробити нову методику, створити методичний посібник, за яким проводити подібні заняття зможуть українські реабілітаційні центри. Викладацький склад проєкту ретельно відбирався по всій Україні, враховувався не лише критерій професійності педагога, але й попередній досвід роботи з дітьми з особливими потребами.

 

Перебіг проєкту фільмуватиме знімальна група.  Буде створено документальне кіно про проєкт, адже питання інклюзії є одним з найменш розповсюджених в Україні для дослідження.

 

Довідка:

Компанія «ДобранічФільм» займається як виробництвом фільмів, так і створенням соціальних проєктів.

У 2019 році вийшов повнометражний документальний фільм «Родинна справа». Презентації кінострічки відбулись у Києві («Будинок кіно», Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, Центр реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС «ЯРМІЗ»), Сумах (Сумська муніципальна галерея) та Одесі (PMA Odessa Hub).

Тривають перемовини про можливість проведення показів для української діаспори в Європі, Америці та Канаді. Телевізійна прем’єра стрічки відбулася 8–9 травня 2020 року на каналі «UΛ:Культура». Ще одним проєктом компанії є короткометражний ігровий фільм-дебют «ОЙ!» — один з переможців 11-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Виробництво завершено у 2020 році. Стрічка ввійшла до офіційної конкурсної програми національних короткометражних фільмів Одеського міжнародного фестивалю, а також франко-українського фестивалю МІСТ Kinofest та :Кінокульт і продовжує брати участь у кінофестивалях.

Повнометражний документальний фільм «Notalone» один з переможців 12-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно отримав спеціальну відзнаку на 4-му Міжнародному кінофестивалі KharkivMeetDocs у 2020-му році та далі продовжує фестивальне життя.

 

 

«Джерело» — навчально-реабілітаційний центр, який допомагає дітям і молоді з особливими потребами в Україні вже 25 років. Міждисциплінарна команда фахівців проводить реабілітаційні програми та доглядає за дітьми від 3 до 18 років, а також за людьми від 18 до 45 років. Працівники Центру використовують сучасні науково обґрунтовані методики, надають необхідну підтримку та допомогу в інтеграції осіб з інвалідністю в суспільство у винятковій атмосфері розуміння та любові. За час роботи у «Джерелі» послуги були надані близько 7000 дітям та молоді з особливими потребами. Центр став моделлю для розвитку подібних установ і в інших містах України.

 

 

Посилання:

Сторінка проєкту у Facebook https://www.facebook.com/ProjectStarsontheEarth

Офіційний сайт центру «Джерело» https://dzherelocentre.org.ua/

Офіційний сайт проєкту «ДобранічФільм» https://www.dobranichfilm.com/

 

Фото проєкту: https://drive.google.com/drive/folders/1lyoIbbuiVSQBNbmYuiOBzsdRQI2RtTKj?usp=sharing

Фотограф Ігор Федорів