У Львові Табачнику встановили «Меморіальну дАску»

11 Березня 2011, 21:51

Акція відбулася на площі перед національним університетом ім. І. Франка в рамках АнтиТабачної кампанії і була приурочена до річниці перебування Табачника на посаді міністра.

Один з організаторів АнтиТабачної кампанії, представник Молодіжного націоналістичного конгресу Андрій Бень перед початком заходу повідомив, що дошка буде встановлена «на одному з навчальних закладів, який буде найбільш достойний Дмитра Володимировича».

Таким закладом виявилася збита з дерев’яних дощок халабуда, яку учасники акції іменували «Інститутом українофобії ім. Д. В. Табачника». Щоб «вступити» до цього «Інституту», потрібно було вкинути гроші у трилітрову скляну банку з написом «Вступ по-табачницьки». На виході «випускникам» вручали медалі з осликом і дипломи на туалетному папері.

Андрій Бень заявив, що ця дошка вшанувальна – «в подяку за ті злодіяння, які Табачник натворив під час року свого правління». Крім того, вони закликали інші міста відкривати філії цього «Інституту», щоб міністр «мав чим керувати».

«Ми не згідні з тим, що він скорочує державні бюджетні місця, що він переписує і фальсифікує історію, ми не згідні з його висловами ксенофобського характеру, ми не згідні з тим, що він українофоб», – зазначивБень.

«Меморіальна дошка» зроблена вручну з гіпсу одним з активістів. За словами організаторів, цей «Інститут» стоятиме до кінця дня, а потім, мабуть, його приберуть комунальні служби.

Учасники АнтиТабачної кампанії мають намір і надалі проводити різні акції – аж поки міністр Табачник не піде у відставку.

Нагадаємо, 11 березня студенти принесуть під стіни Міністерства освіти, науки, молоді та спорту чеки, в яких виставлять свої «рахунки» міністру Дмитру Табачнику за ріст хабарництва у вишах, спроби підняти плату за навчання тощо. А у Львові встановлять міністру меморіальну дошку на один із закладів освіти до річниці Табачника на посаді міністра.

Зокрема, сьогодні в Києві відбувається акція з виставлення рахунку Дмитру Табачнику – студенти виставлять рахунок міністру за прогуляні через нього пари, коли вони виходили на мітинги, щоб протестувати проти його утисків.

Нагадаємо, АнтиТабачна кампанія є всеукраїнською молодіжною ініціативою, яка розпочалася 11 березня 2010 року.

Зокрема, 4 березня понад 300 студентів зібралися біля будівлі Верховної Ради у Києві, де виступає під час години запитань до уряду міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. 

28 лютого, близько 300 студентів пікетували будівлю комітетів Верховної Ради, протестуючи проти ухвалення закону про вищу освіту.

Раніше Міністерство освіти заявляло, що цього року на 42% скорочує державне замовлення при вступі до вишів на основі повної загальної середньої освіти в порівнянні з 2010 роком. Пізніше Табачник зазначав, що скорочення стосуватиметься тільки непопулярних на ринку праці спеціальностей.

Окрім цього, студенти скаржилися на невиплату стипендій. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту обіцяло повністю розрахуватися з ними до кінця першого кварталу 2011 року.