У Львові та Харкові протестували науковці

10 Жовтня 2012, 18:15

У Львові облдержадміністрацію пікетували понад 100 людей.

Під спільними вимогами та гаслами згуртувалися профспілки понад 10 інституцій, які належать до Академії наук. Науковці нарікають, що уряд не виконує домовленостей, які були досягнуті у травні, про поступове підвищення державних витрат на діяльність академії, і, зокрема, заробітну плату її співробітників.

Вони заявляють, що у проекті держбюджету на 2013 рік фінансування НАНУ передбачене у розмірі 2 млрд 540 млн грн, але це лише 65% від потреб академії.

"Наступного року всім бюджетникам буде збільшена зарплата на 18%, а виділили на це лише 5%. Доведеться звільнити понад 7 тисяч працівників. Звичайно, це торкнеться і Львова", -розповів голова Львівської організації профспілки працівників НАНУ Богдан Долішній.

Тим часом у Харкові в акції біля будівлі облдержадміністрації взяли участь близько 150 осіб. Вони прийшли з плакатами "Немає науки і країни, яка там Європа", "Країна без науки – країна без майбутнього", "Бюджет Азарова 2013 – це крах української науки", "Тігіпко – брехун", "Жебраки вчені сьогодні – злиденна країна завтра" та іншими.

"У нас 12 наукових інститутів, загальна чисельність понад 6 тисяч людей. Ми в минулому році, в цьому році десь по місяцю ходимо за свій рахунок. Проект бюджету-2013 загрожує нам тим, що буде 2,5 місяці за свій рахунок. Ми так виживати не можемо, тому просимо підтримки обладміністрації у відстоюванні наших інтересів перед президентом і Кабінетом міністрів", – сказав голова Харківської регіональної організації профспілки працівників НАН України Дмитро Селезньов.

За його словами, якщо вимоги вчених не будуть виконані, 24 жовтня вони мають намір провести пікетування будівель Кабінету міністрів і адміністрації президента в Києві. У той же час, Селезньов висловив сподівання, що напередодні виборів влада проявить чуйність і врахує їхні вимоги при формуванні держбюджету-2013.

До пікетувальниківвийшов начальник управління внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Харківської облдержадміністрації Володимир Зінченко, який пообіцяв передати їх вимоги голові облдержадміністрації Михайлу Добкіну. "Я думаю, він ознайомиться з вимогами, проведе нараду … Буде підготовлено відповідне зверненнядо уряду", – сказав він.

Нагадаємо, у травні цього року науковці Національної академії наук України пікетували Кабінет міністрів з вимогою забезпечити гідну зарплату в науковій галузі.