У Львові суд оштрафував на 8 млн грн компанію Ахметова через забруднення річки

7 Березня 2016, 21:57

Господарський суд Львівської області зобов’язав компанію «ДТЕК Західенерго», яку контролює Рінат Ахметов, сплатити 8,04 млн грн штрафу за порушення природоохоронного законодавства. Про це стало відомо з рішення суду.

Ідеться про шкоду нанесену довкіллю через викид стічних вод Добротвірської ТЕС в річку Західний Буг ще у 2011 році. Саме тоді представники Державної екологічної інспекції у Львівській області провели відповідні заміри та перевірки, а в жовтні того ж року екологи вперше звернулись до суду, проте розгляд справи тривалий час переносився. А в кінці 2011 року компанія оскаржила дії інспекції в суді. У травні 2015 року розгляд справи було поновлено проте засідання, з різних причин, знову тривалий час переносилось.

Читайте також: Російська прокуратура звинуватила фабрику Roshen у забрудненні екології

В результаті суд підтримав позовні вимоги екологічної інспекції, яка встановила, що Добротвірська ТЕС здійснювала скид стічних вод з очисних споруд у річку Західний Буг. При цьому показники шкідливих речовин, наприклад, фосфатів, азоту амонія чи заліза, суттєво перевищували встановлені норми. В результаті заподіяні збитки становили 8,04 млн грн.

Представники компанії «Західенерго» в судових засіданнях заперечували проти позову. Вони, зокрема, стверджували, що не отримували вчасно повідомлень про результати перевірки. Крім того, на думку юристів компанії, аналіз проводився з порушення стандартів, а кількість води для аналізу була замала.

«При складанні висновків перевірки позивачем було відібрано недостатню кількість проб води, яка згідно нормативних актів мала бути відібрана в більших об’ємах щодо кожної із забруднюючих речовин», – йдеться в матеріалах справи.

Читайте також: СБУ знайшла екологічні порушення у видобутку сланцевого газу на Луганщині

Суд не взяв до уваги заперечення юристів компанії, оскільки, згідно з українським законодавством, від відшкодування шкоди звільняється лише та особа чи компанія, яка доведе, що шкоди завдано не з її вини. Цього компанії «ДТЕК Західенерго» зробити не вдалось. Так само не було спростовано того, що кількість шкідливих речовин у стічних водах Добротвірської ТЕС не перевищувала норми.

Згідно з рішення суду, загальна сума штрафу буде розподілена між державним, обласним та місцевим бюджетом Стародобротвірської сільської ради (Камянка-Бузький район).