У Львові помер відомий художник, лауреат Шевченківської премії

28 Серпня 2016, 20:30

Сьогодні, 28 серпня, о 12.30 год., на 90-му році життя помер Володимир Патик, один з найвидатніших художників в українському малярстві другої половини ХХ ст., яскравий представник галицької школи живопису. Про це повідомляє ZBRUC.

Зазначається, що на 9 вересня була заплановано відкриття його персональної виставки з нагоди 90-річчя.

Володимир Патик народився  9 жовтня 1926 року в селі Чорний Острів на Жидачівщині. Навчався в художньо-промисловій школі. У 1953 р. закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Вчителі з фаху – Р.Сельський, М.Федюк, Й.Бокшай.

Його син згадував: "На вулиці Павлова було помешкання Романа Сельського. Ввечері тато йшов до Романа Юліановича і ділився враженнями від дня. Це існувало десятиліттями. Вони колєґували сім'ями, їздили разом відпочивати, на пленери. В кінці 50-хх рр роботи Володимира Патика і Романа Сельського подібні чимось, бо вони разом ходили на пленери. Сельський був головою Артесу і свого часу привозив до Львова багато виставок. Тут були роботи Матісса, Модильяні. Сельський вчився у Фернана Леже".

В 1999 році Володимиру Патику присуджено Шевченківську премію за серію робіт «Земля Шевченка» і твори останніх років.

Щодо церемонії прощання і поховання буде додатково проінформовано.

Нагадаємо, радянський і американський скульптор Ернст Нєізвєстний помер на 92-му році життя в Нью-Йорку вранці 9 серпня.