У Львові парафія УГКЦ вирішила перейти до ПЦУ

4 Березня 2019, 11:10

Парафіяни храму Стрітення Господнього, що в центрі Львова, 3 березня проголосували за перехід від Української греко-католицької церкви до Православної церкви України. Про це повідомляє ZAXID.NET з посиланням на декана Української академії друкарства Ігоря Барановського.

 

Як зазначається, у храмі Стрітення Господнього проводили богослужіння греко-католики та римо-католики. Однак торік між парафіянами двох конфесій виник конфлікт. Після чого митрополит Львівської архиєпархії УГКЦ Ігор Возьняк відкликав звідти свого священика, греко-католики проводили служби в храмі самостійно. Своєю чергою, римо-католики моляться у приміщенні Курії РКЦ, що розташована поруч.

 

У лютому 2019 року УГКЦ взагалі ліквідувала парафію храму Стрітення Господнього.

 

Нагадаємо, патріарх Варфоломій вручив томос Епіфанію 6 січня під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі. Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня. 9 січня томос про автокефалію Православної Церкви України підписали всі члени Синоду Вселенського патріархату. 3 лютого в Софії Київській пройшла літургія та інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія.

98