У Львові на Євромайдан вийшло 10 тисяч людей

30 Листопада 2013, 18:20

На сцені немає музичних виступів та розважальної програми, як було в попередні дні, натомість ведучі періодично зачитують останні новини з Києва та запрошують до виступів громадських діячів, політиків, правозахисників.

Серед основних гасел виступів на Євромайдані в Львові – відставка президента та уряду. Промовці не забувають і про європейську інтеграцію, але, наголошують, що після нічних подій на Майдані Незалежності, це питання відійшло на другий план.

Також біля сцени розміщений екран, на якому транслюють останні випуски новин 5 каналу, та відео розгону Євромайдану в Києві. Під час перегляду відео юрба не стримує емоцій. Зокрема, коли журналісти беруть коментарі щодо розгону майдану у провладних політиків, львівський майдан вибухає гучним «Ганьба!».

Міліція охороняє мітинг у звичному режимі: невеликі патрульні групи розташовані периметром.

Також міліціонери охоче спілкуються з громадськими активістами, що охороняють сцену від можливих провокацій.  

Нагадаємо, раніше активісти із львівського Євромайдану у Facebook написали, що бійці львівського "Беркуту" відмовився виконувати накази з Києва, а для придушення Євромайдану у Львові влада відправила спецзагін з Києва.

Водночас начальник ГУ МВС у Львівській області Олександр Рудяк запевняє, що до Львова не викликали додаткових сил спецпідрозділу "Беркут".

Мер Львова Андрій Садовий застеріг центральну владу від спроб розігнати львівський Євромайдан силою. "Якщо хтось має намір повторити подібне побоїще у Львові, перед ними стануть не лише кілька тисяч студентів, які зараз є на львівському Євромайдані. У Львові вийде все місто!", – написав  Садовий.

30 листопада після 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.

У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

Після розгону Євромайдану понад 30 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.

Позначки: